Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jasox Oy

Y-tunnus 3419346-1 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2024

Jasox Oy (Y-tunnus: 3419346-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Littoinen. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (40,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 42,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 63,6 % ja ROE 57,6 %. Omavaraisuusaste oli 83,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
114 kEUR
+40,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
42,1 %
-27,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-93,0 kEUR
-69,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,88
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vinssikuja 4, Littoinen 20660
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.1.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Vinssikuja 4, Littoinen 20660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jasox Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto81,0114 40,7%
Bruttokate81,0114 40,7%
Liiketulos (EBIT)56,048,0 14,3%
Nettotulos46,036,0 21,7%
Oma pääoma yhteensä46,079,0 71,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)57,094,0 64,9%
Nettovelka-55,0-93,0 69,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)69,1 %42,1 % 39,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)98,2 %63,6 % 35,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %57,6 % 42,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)119 %76,8 % 35,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)46,031,4 31,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste82,1 %83,2 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 120 %- 118 % 1,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-55,6 %-67,5 % 21,4%
Maksuvalmius
Quick ratio5,705,88 3,2%
Current ratio5,705,88 3,2%
Rahat ja rahavarat55,093,0 69,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %58,0 %68,4 % 17,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.