Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Täydelliset Miehet Oy

Y-tunnus 3416653-5 47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa Perustettu 2024

Täydelliset Miehet Oy (Y-tunnus: 3416653-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,0 % ja ROE 26,1 %. Omavaraisuusaste oli 46,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
65,0 kEUR
+30,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,62 %
-1,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-19,0 kEUR
-280 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,47
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaipasenrinne 7 B 9, Tampere 33710
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
4.1.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Kaipasenrinne 7 B 9, Tampere 33710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Täydelliset Miehet Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto50,065,0 30,0%
Bruttokate9,0017,0 88,9%
Liiketulos (EBIT)3,003,00 0,0%
Nettotulos3,003,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä10,013,0 30,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,026,0 85,7%
Nettovelka-5,00-19,0 280,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,00 %4,62 % 23,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)21,4 %15,0 % 29,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)30,0 %26,1 % 13,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)30,0 %28,6 % 4,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,002,05 31,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste71,4 %46,4 % 35,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %- 146 % 192,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-2,00 %-6,15 % 207,5%
Maksuvalmius
Quick ratio2,001,47 26,5%
Current ratio3,501,73 50,6%
Rahat ja rahavarat5,0019,0 280,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)016,8-
Nettokäyttöpääoma %20,0 %16,9 % 15,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.