Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hakobuild Oy

Y-tunnus 3415708-1 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 2024

Hakobuild Oy (Y-tunnus: 3415708-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Muurame. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (55,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 28,7 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 68,4 % ja ROE 59,4 %. Omavaraisuusaste oli 82,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
178 kEUR
+55,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,7 %
-15,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-72,0 kEUR
-125 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,79
-14,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tiaisentie 13, Muurame 40950
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Tiaisentie 13, Muurame 40950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hakobuild Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto114178 56,1%
Bruttokate113114 0,9%
Liiketulos (EBIT)50,051,0 2,0%
Nettotulos39,832,0 19,6%
Oma pääoma yhteensä39,868,0 70,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)41,784,0 101,4%
Nettovelka-32,0-72,0 125,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)43,8 %28,7 % 34,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)120 %68,4 % 43,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %59,4 % 40,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %78,3 % 37,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)39,835,1 11,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste95,5 %82,9 % 13,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-80,4 %- 106 % 31,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-26,4 %-32,6 % 23,5%
Maksuvalmius
Quick ratio20,25,79 71,3%
Current ratio20,25,79 71,3%
Rahat ja rahavarat32,072,0 125,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,512,3 20,6%
Nettokäyttöpääoma %31,7 %21,3 % 32,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.