Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Arcphy Oy

Y-tunnus 3414971-9 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2023

Arcphy Oy (Y-tunnus: 3414971-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rovaniemi. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 45,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,0 % ja ROE 16,3 %. Omavaraisuusaste oli 98,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 48,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
48,0 kEUR
-66,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
45,8 %
-35,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-45,0 kEUR
-150 % vs. 2024
Quick ratio 2025
48,0
+36,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kellonsoittajankatu 8 A 24, Rovaniemi 96100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.12.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Kellonsoittajankatu 8 A 24, Rovaniemi 96100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Arcphy Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14548,0 66,9%
Bruttokate14548,0 66,9%
Liiketulos (EBIT)11822,0 81,4%
Nettotulos94,016,0 83,0%
Oma pääoma yhteensä94,0102 8,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)95,0105 10,5%
Nettovelka-18,0-45,0 150,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)81,4 %45,8 % 43,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)124 %24,0 % 80,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %16,3 % 83,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)127 %24,4 % 80,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)93,88,71 90,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,9 %98,1 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-19,1 %-44,1 % 130,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-11,0 %-91,7 % 733,6%
Maksuvalmius
Quick ratio11,548,0 317,4%
Current ratio11,548,0 317,4%
Rahat ja rahavarat18,046,0 155,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,615,2 20,6%
Nettokäyttöpääoma %14,5 %14,6 % 0,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.