Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Roserock Entertainment Oy

Y-tunnus 3414180-5 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2023

Roserock Entertainment Oy (Y-tunnus: 3414180-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (9,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 38,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 40,0 % ja ROE 38,1 %. Omavaraisuusaste oli 85,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
78,0 kEUR
-9,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,5 %
-30,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-81,0 kEUR
-39,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,23
+1,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Perkiönkatu 41, Tampere 33900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.12.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Perkiönkatu 41, Tampere 33900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Roserock Entertainment Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto86,078,0 9,3%
Bruttokate81,073,0 9,9%
Liiketulos (EBIT)59,030,0 49,2%
Nettotulos47,024,0 48,9%
Oma pääoma yhteensä51,075,0 47,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)63,087,0 38,1%
Nettovelka-58,0-81,0 39,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)68,6 %38,5 % 43,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)93,7 %40,0 % 57,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)92,2 %38,1 % 58,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)118 %48,4 % 59,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)47,019,2 59,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,7 %85,2 % 6,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 114 %- 108 % 5,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-52,3 %-87,2 % 66,7%
Maksuvalmius
Quick ratio4,466,23 39,7%
Current ratio4,466,23 39,7%
Rahat ja rahavarat58,081,0 39,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %52,3 %87,2 % 66,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.