Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

RP Fix Oy

Y-tunnus 3413667-8 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2023

RP Fix Oy (Y-tunnus: 3413667-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Konnevesi. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (38,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 22,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 101,6 % ja ROE 96,2 %. Omavaraisuusaste oli 86,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
137 kEUR
+38,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,6 %
+4,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-40,0 kEUR
-233 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,00
+3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Leskenpolku 25, Konnevesi 44300
Perustettu
20.12.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Leskenpolku 25, Konnevesi 44300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

RP Fix Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto99,0137 38,4%
Bruttokate71,092,0 29,6%
Liiketulos (EBIT)18,031,0 72,2%
Nettotulos14,025,0 78,6%
Oma pääoma yhteensä14,038,0 171,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,043,0 138,9%
Nettovelka-12,0-40,0 233,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,2 %22,6 % 24,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %102 % 2,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %96,2 % 3,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)129 %122 % 5,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,023,7 69,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste77,8 %86,4 % 11,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-85,7 %- 105 % 22,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,08 %-24,8 % 206,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,007,00 75,0%
Current ratio4,007,00 75,0%
Rahat ja rahavarat12,040,0 233,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,75,33 63,7%
Nettokäyttöpääoma %12,1 %26,3 % 117,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.