Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Preventor Oy

Y-tunnus 3406435-2 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta Perustettu 2023

Preventor Oy (Y-tunnus: 3406435-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pielavesi. Yritys toimii toimialalla 86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -160,0 % ja ROE -160,0 %. Omavaraisuusaste oli 0,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+75,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Ainolantie 8 B 7, Pielavesi 72400
Perustettu
17.11.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.99 Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Sijainti
Ainolantie 8 B 7, Pielavesi 72400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Preventor Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00-
Bruttokate-2,000 100,0%
Liiketulos (EBIT)-6,00-4,00 33,3%
Nettotulos-6,00-4,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä4,000 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,001,00 75,0%
Nettovelka-4,00-1,00 75,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)- 150 %- 160 % 6,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 150 %- 160 % 6,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 150 %- 160 % 6,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,00-4,38 27,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %0 % 100,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00-
Current ratio00-
Rahat ja rahavarat4,001,00 75,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.