Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HillSivu Oy

Y-tunnus 3397968-1 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2023

HillSivu Oy (Y-tunnus: 3397968-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 26,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 67,5 % ja ROE 64,6 %. Omavaraisuusaste oli 91,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
100 kEUR
+11,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
26,0 %
-6,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-21,0 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,75
+4,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lohikuja 18, Pori 28300
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.10.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Lohikuja 18, Pori 28300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HillSivu Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto90,0100 11,1%
Bruttokate90,0100 11,1%
Liiketulos (EBIT)29,026,0 10,3%
Nettotulos23,021,0 8,7%
Oma pääoma yhteensä23,042,0 82,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)31,046,0 48,4%
Nettovelka-14,0-21,0 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)32,2 %26,0 % 19,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)93,5 %67,5 % 27,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %64,6 % 35,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %80,0 % 36,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)23,017,8 22,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste74,2 %91,3 % 23,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-60,9 %-50,0 % 17,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,67 %-17,0 % 154,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,755,75 228,6%
Current ratio1,755,75 228,6%
Rahat ja rahavarat14,021,0 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %6,67 %19,0 % 184,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.