Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

koku service oy

Y-tunnus 3394297-7 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2023

koku service oy (Y-tunnus: 3394297-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ilmarinen. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (10,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 40,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 72,8 % ja ROE 60,8 %. Omavaraisuusaste oli 94,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 15,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
164 kEUR
-10,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
40,2 %
-2,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-56,0 kEUR
-93,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
15,2
+8,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rintalantie 4, Ilmarinen 21350
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.10.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Rintalantie 4, Ilmarinen 21350
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

koku service oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto184164 10,9%
Bruttokate184164 10,9%
Liiketulos (EBIT)78,066,0 15,4%
Nettotulos62,052,0 16,1%
Oma pääoma yhteensä62,0109 75,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)69,0115 66,7%
Nettovelka-29,0-56,0 93,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)42,4 %40,2 % 5,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)113 %72,8 % 35,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %60,8 % 39,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)126 %77,9 % 38,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)62,047,1 24,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,9 %94,8 % 5,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-46,8 %-51,4 % 9,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,0 %-31,1 % 159,2%
Maksuvalmius
Quick ratio7,1415,2 112,9%
Current ratio7,1415,2 112,9%
Rahat ja rahavarat29,057,0 96,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,840,1 44,2%
Nettokäyttöpääoma %23,4 %43,3 % 85,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.