Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Varma Tärppi Oy

Y-tunnus 3394184-3 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2023

Varma Tärppi Oy (Y-tunnus: 3394184-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Yliskulma. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 9,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 48,5 % ja ROE 54,5 %. Omavaraisuusaste oli 70,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
89,0 kEUR
-12,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,99 %
-0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-11,0 kEUR
-57,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,17
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mäkituulentie 20, Yliskulma 21430
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.10.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Mäkituulentie 20, Yliskulma 21430
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Varma Tärppi Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10289,0 12,7%
Bruttokate91,081,0 11,0%
Liiketulos (EBIT)10,08,00 20,0%
Nettotulos8,006,00 25,0%
Oma pääoma yhteensä8,0014,0 75,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,019,0 35,7%
Nettovelka-7,00-11,0 57,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,80 %8,99 % 8,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)71,4 %48,5 % 32,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %54,5 % 45,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %76,2 % 39,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)8,005,24 34,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %70,0 % 22,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,5 %-78,6 % 10,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-0,980 %-5,62 % 473,5%
Maksuvalmius
Quick ratio2,333,17 36,1%
Current ratio2,333,17 36,1%
Rahat ja rahavarat7,0011,0 57,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,524,6 14,4%
Nettokäyttöpääoma %7,84 %14,6 % 86,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.