Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

1. TotheHall Oy

Y-tunnus 3392794-5 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2023

1. TotheHall Oy (Y-tunnus: 3392794-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sipoo. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (2,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,7 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 43,4 % ja ROE 45,9 %. Omavaraisuusaste oli 78,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
266 kEUR
+2,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,7 %
-16,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 103 kEUR
-95,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,81
+1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hakatie 14, Sipoo 04130
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
27.9.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Hakatie 14, Sipoo 04130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

1. TotheHall Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto261266 1,9%
Bruttokate187164 12,3%
Liiketulos (EBIT)96,355,0 42,9%
Nettotulos76,944,0 42,8%
Oma pääoma yhteensä76,9115 49,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)107146 36,4%
Nettovelka-52,7- 103 95,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)36,9 %20,7 % 43,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)89,6 %43,4 % 51,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %45,9 % 54,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %57,6 % 53,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)76,936,7 52,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste71,5 %78,2 % 9,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-68,5 %-89,6 % 30,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,46 %-26,7 % 215,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,563,81 48,8%
Current ratio2,563,81 48,8%
Rahat ja rahavarat52,7103 95,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,812,3 63,6%
Nettokäyttöpääoma %18,3 %33,8 % 84,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.