Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JM Alen Holding Oy

Y-tunnus 3390970-4 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 2023

JM Alen Holding Oy (Y-tunnus: 3390970-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (23,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 38,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,7 % ja ROE 11,9 %. Omavaraisuusaste oli 92,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
34,0 kEUR
+23,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,2 %
+36,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
40,0 kEUR
+982 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,07
-2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kravunkaari 8, Hyvinkää 05440
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.9.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Kravunkaari 8, Hyvinkää 05440
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JM Alen Holding Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto027,534,0 23,6%
Bruttokate027,539,0 41,8%
Liiketulos (EBIT)00,57613,0 2156,9%
Nettotulos2000,401158 39301,5%
Oma pääoma yhteensä1 4131 3001 354 4,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 4311 3231 460 10,4%
Nettovelka0-4,5440,0 981,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %2,09 %38,2 % 1727,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,0 %0,0418 %11,7 % 27890,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,2 %0,0296 %11,9 % 40102,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,2 %0,0425 %12,1 % 28370,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0- 133- 110 17,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,7 %98,3 %92,7 % 5,7%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %-0,349 %2,95 % 945,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %64,7 %306 % 373,0%
Maksuvalmius
Quick ratio11,04,102,07 49,5%
Current ratio11,04,102,07 49,5%
Rahat ja rahavarat04,542,00 55,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %0 %252 %232 % 7,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.