Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

ILME Media Oy

Y-tunnus 3379670-3 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto Perustettu 2023

ILME Media Oy (Y-tunnus: 3379670-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Yläne. Yritys toimii toimialalla 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (44,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 25,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,8 % ja ROE 13,0 %. Omavaraisuusaste oli 96,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 15,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
155 kEUR
-44,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,8 %
-33,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-63,0 kEUR
+59,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
15,0
+7,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mäenpääntie 13, Yläne 21900
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.7.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Sijainti
Mäenpääntie 13, Yläne 21900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

ILME Media Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto87,0277155 44,0%
Bruttokate85,0252145 42,5%
Liiketulos (EBIT)71,016440,0 75,6%
Nettotulos58,013525,0 81,5%
Oma pääoma yhteensä58,0188198 5,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)78,0219206 5,9%
Nettovelka-72,0- 156-63,0 59,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)81,6 %59,2 %25,8 % 56,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)91,0 %110 %18,8 % 82,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %110 %13,0 % 88,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %134 %20,7 % 84,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)58,013014,2 89,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste73,4 %85,8 %96,6 % 12,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 124 %-83,0 %-31,8 % 61,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-58,6 %-45,1 %-36,1 % 20,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,717,0615,0 112,5%
Current ratio3,717,0615,0 112,5%
Rahat ja rahavarat72,015663,0 59,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,281,780,1 2,0%
Nettokäyttöpääoma %65,5 %67,9 %63,2 % 6,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.