Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Linewelding Oy

Y-tunnus 3377197-9 25.53 Metallien työstö Perustettu 2023

Linewelding Oy (Y-tunnus: 3377197-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Orimattila. Yritys toimii toimialalla 25.53 Metallien työstö. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (43,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,2 % ja ROE 9,0 %. Omavaraisuusaste oli 72,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
219 kEUR
-43,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,48 %
-27,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-83,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,71
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuntotie 6 B 10, Orimattila 16300
Perustettu
11.7.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.53 Metallien työstö
Sijainti
Kuntotie 6 B 10, Orimattila 16300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Linewelding Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto387219 43,4%
Bruttokate384217 43,5%
Liiketulos (EBIT)12712,0 90,6%
Nettotulos1009,00 91,0%
Oma pääoma yhteensä100101 1,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)154139 9,7%
Nettovelka-83,0-83,0 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)32,8 %5,48 % 83,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)82,5 %8,19 % 90,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %8,96 % 91,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)128 %12,0 % 90,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1010,358 99,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste64,5 %72,7 % 12,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,0 %-82,2 % 1,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,24 %-20,5 % 183,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,962,71 38,3%
Current ratio1,962,71 38,3%
Rahat ja rahavarat83,083,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)23,620,0 15,3%
Nettokäyttöpääoma %13,7 %29,7 % 116,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.