Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pajanyrkki Oy

Y-tunnus 3377134-6 33.11 Metallituotteiden korjaus ja huolto Perustettu 2023

Pajanyrkki Oy (Y-tunnus: 3377134-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Onkamo. Yritys toimii toimialalla 33.11 Metallituotteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (67,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 41,0 % ja ROE 125,0 %. Omavaraisuusaste oli 22,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
203 kEUR
+67,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,88 %
+3,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,43
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lappeenrannantie 39, Onkamo 82360
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
10.7.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.11 Metallituotteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Lappeenrannantie 39, Onkamo 82360
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pajanyrkki Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto121203 67,8%
Bruttokate112151 34,8%
Liiketulos (EBIT)5,0016,0 220,0%
Nettotulos3,0010,0 233,3%
Oma pääoma yhteensä3,0013,0 333,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,060,0 233,3%
Nettovelka-9,00-3,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,13 %7,88 % 90,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)27,8 %41,0 % 47,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %125 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %178 % 42,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,0012,0 140,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste17,6 %22,0 % 25,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 300 %-23,1 % 92,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4,13 %21,2 % 413,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,43 43,0%
Current ratio1,001,43 43,0%
Rahat ja rahavarat9,003,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,0216,2 436,4%
Nettokäyttöpääoma %0 %2,96 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.