Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Galleria Holding Oy

Y-tunnus 3374982-7 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2023

Galleria Holding Oy (Y-tunnus: 3374982-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,7 mEUR (0,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 46,6 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 38,4 % ja ROE 50,5 %. Omavaraisuusaste oli 61,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
706 kEUR
-0,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
46,6 %
+3,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
332 kEUR
+446 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,305
-2,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Veistämötie 6 C 3, Oulu 90620
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.6.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Veistämötie 6 C 3, Oulu 90620
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Galleria Holding Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto203707706 0,1%
Bruttokate120417449 7,7%
Liiketulos (EBIT)93,0305329 7,9%
Nettotulos73,0243252 3,7%
Oma pääoma yhteensä73,0284714 151,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1595701 171 105,4%
Nettovelka40,0-96,0332 445,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)45,8 %43,1 %46,6 % 8,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)58,5 %85,3 %38,4 % 55,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %136 %50,5 % 62,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)68,4 %101 %43,4 % 57,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)73,8230217 5,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste45,9 %49,7 %61,0 % 22,7%
Nettovelkaantumisaste (%)54,8 %-33,8 %46,5 % 237,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %31,0 %-0,849 %62,9 % 7508,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,312,670,305 88,6%
Current ratio1,312,670,305 88,6%
Rahat ja rahavarat23,029312,0 95,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)45,026,321,7 17,5%
Nettokäyttöpääoma %5,91 %30,6 %-17,4 % 156,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.