Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Gorilla Capital GP III Oy

Y-tunnus 3372908-4 64.31 Rahastotoiminta Perustettu 2023

Gorilla Capital GP III Oy (Y-tunnus: 3372908-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Naantali. Yritys toimii toimialalla 64.31 Rahastotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,2 mEUR (11,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,3 % ja ROE 57,9 %. Omavaraisuusaste oli 96,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 177 kEUR
-11,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,12 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
157 kEUR
+175 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,714
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hamppukehruukatu 7, Naantali 21100
Verkkosivu
www.gorillacapital.fi
Perustettu
19.6.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.31 Rahastotoiminta
Sijainti
Hamppukehruukatu 7, Naantali 21100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Gorilla Capital GP III Oy · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1811 3331 177 11,7%
Bruttokate5,0035,030,0 14,3%
Liiketulos (EBIT)4,0030,025,0 16,7%
Nettotulos3,0022,022,0 0,0%
Oma pääoma yhteensä4,0027,049,0 81,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,096,0217 126,0%
Nettovelka12,057,0157 175,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,21 %2,25 %2,12 % 5,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)23,5 %53,1 %17,3 % 67,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)75,0 %142 %57,9 % 59,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,7 %58,8 %18,2 % 69,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,0022,112,2 44,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste88,9 %90,5 %96,8 % 7,0%
Nettovelkaantumisaste (%)300 %211 %320 % 51,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,73 %4,95 %13,9 % 180,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,500,8890,714 19,7%
Current ratio1,500,8890,714 19,7%
Rahat ja rahavarat02,005,00 150,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %0,552 %-0,0750 %-0,170 % 126,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.