Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Shining Film Sound Oy

Y-tunnus 3363866-8 59.12 Elokuvien, video- ja televisio-ohjelmien jälkituotanto Perustettu 2023

Shining Film Sound Oy (Y-tunnus: 3363866-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 59.12 Elokuvien, video- ja televisio-ohjelmien jälkituotanto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (36,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -2,9 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -23,6 % ja ROE -40,6 %. Omavaraisuusaste oli 50,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
70,0 kEUR
+36,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-2,86 %
+5,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
-16,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,00
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Paimenenkallio 14 A, Espoo 02300
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.5.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.12 Elokuvien, video- ja televisio-ohjelmien jälkituotanto
Sijainti
Paimenenkallio 14 A, Espoo 02300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Shining Film Sound Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto69,651,370,0 36,5%
Bruttokate44,546,344,0 5,0%
Liiketulos (EBIT)14,0-4,46-2,00 55,2%
Nettotulos11,2-4,46-2,00 55,2%
Oma pääoma yhteensä11,25,844,00 31,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)22,78,948,00 10,5%
Nettovelka-1,65-0,856-1,00 16,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,1 %-8,69 %-2,86 % 67,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)61,9 %-28,2 %-23,6 % 16,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %-52,3 %-40,6 % 22,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %-52,3 %-40,6 % 22,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,2-5,52-2,55 53,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste49,4 %65,4 %50,0 % 23,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-14,7 %-14,7 %-25,0 % 70,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %14,1 %4,36 %4,29 % 1,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,290,9921,00 0,8%
Current ratio1,290,9921,00 0,8%
Rahat ja rahavarat1,650,8561,00 16,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)68,10,4270 100,0%
Nettokäyttöpääoma %4,83 %-0,0507 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.