Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Coffee & Crocheting Oy

Y-tunnus 3360480-4 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen Perustettu 2023

Coffee & Crocheting Oy (Y-tunnus: 3360480-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lehmo. Yritys toimii toimialalla 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (47,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 66,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 30,8 % ja ROE 24,5 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-47,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,7 %
-15,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
+6,7 % vs. 2024
Quick ratio 2024
18,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Renginraitti 9, Lehmo 80710
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
24.4.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen
Sijainti
Renginraitti 9, Lehmo 80710
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Coffee & Crocheting Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto13,023,012,0 47,8%
Bruttokate13,023,012,0 47,8%
Liiketulos (EBIT)10,019,08,00 57,9%
Nettotulos8,0015,06,00 60,0%
Oma pääoma yhteensä8,0022,027,0 22,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8,0024,028,0 16,7%
Nettovelka-7,00-15,0-14,0 6,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)76,9 %82,6 %66,7 % 19,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)125 %119 %30,8 % 74,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %100 %24,5 % 75,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %123 %31,4 % 74,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)8,0014,23,92 72,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %95,7 %100 % 4,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-87,5 %-68,2 %-51,9 % 23,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-53,8 %-60,9 %- 117 % 92,1%
Maksuvalmius
Quick ratio018,00 100,0%
Current ratio018,00 100,0%
Rahat ja rahavarat7,0015,014,0 6,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,115,930,4 91,2%
Nettokäyttöpääoma %61,5 %73,9 %133 % 80,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.