Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hikiän Paahto Oy

Y-tunnus 3358760-2 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2023

Hikiän Paahto Oy (Y-tunnus: 3358760-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hikiä. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (25,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,7 % ja ROE 55,6 %. Omavaraisuusaste oli 32,4 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
84,0 kEUR
+25,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,14 %
-4,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+36,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,09
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Selänojantie 307, Hikiä 12240
Verkkosivu
www.mattipaatelma.com
Perustettu
17.4.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Selänojantie 307, Hikiä 12240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hikiän Paahto Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto43,067,084,0 25,4%
Bruttokate41,063,075,0 19,0%
Liiketulos (EBIT)-1,008,006,00 25,0%
Nettotulos-1,008,005,00 37,5%
Oma pääoma yhteensä-1,007,0011,0 57,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12,028,033,0 17,9%
Nettovelka-7,00-11,0-7,00 36,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,33 %11,9 %7,14 % 40,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,69 %39,0 %19,7 % 49,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-8,33 %84,2 %55,6 % 34,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %267 %70,6 % 73,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,008,094,34 46,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-7,14 %25,0 %32,4 % 29,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 700 %- 157 %-63,6 % 59,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %16,3 %14,9 %19,0 % 27,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5000,9521,09 14,5%
Current ratio0,5000,9521,09 14,5%
Rahat ja rahavarat7,0011,07,00 36,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)049,078,2 59,6%
Nettokäyttöpääoma %-16,3 %-1,49 %2,38 % 259,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.