Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lakiasiaintoimisto Ismo Mattila Oy

Y-tunnus 3346057-2 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2023

Lakiasiaintoimisto Ismo Mattila Oy (Y-tunnus: 3346057-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (5,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 66,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 71,1 % ja ROE 65,6 %. Omavaraisuusaste oli 84,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
163 kEUR
+5,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,3 %
+14,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 168 kEUR
-105 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,39
+1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Miekkiöntie 271, Lahti 15700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
17.2.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Miekkiöntie 271, Lahti 15700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lakiasiaintoimisto Ismo Mattila Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto91,0155163 5,2%
Bruttokate91,0152167 9,9%
Liiketulos (EBIT)60,081,0108 33,3%
Nettotulos47,064,085,0 32,8%
Oma pääoma yhteensä47,0108151 39,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)55,0125179 43,2%
Nettovelka-55,0-82,0- 168 104,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)65,9 %52,3 %66,3 % 26,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)109 %90,0 %71,1 % 21,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %82,6 %65,6 % 20,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %104 %83,4 % 19,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)48,060,474,8 23,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste87,0 %86,4 %84,4 % 2,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 117 %-75,9 %- 111 % 46,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-52,7 %-41,9 %-85,9 % 105,0%
Maksuvalmius
Quick ratio7,865,246,39 21,9%
Current ratio7,865,246,39 21,9%
Rahat ja rahavarat55,082,0168 104,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)011,824,6 108,5%
Nettokäyttöpääoma %52,7 %46,5 %92,6 % 99,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.