Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

RH Laatusiivous Oy

Y-tunnus 3344128-3 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2023

RH Laatusiivous Oy (Y-tunnus: 3344128-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (48,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 66,7 %. Omavaraisuusaste oli 33,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
38,0 kEUR
-48,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,63 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,50
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Viikinkitie 6 C 26, Vantaa 01200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.2.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Viikinkitie 6 C 26, Vantaa 01200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

RH Laatusiivous Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto49,074,038,0 48,6%
Bruttokate49,050,038,0 24,0%
Liiketulos (EBIT)1,0001,00-
Nettotulos1,0001,00-
Oma pääoma yhteensä1,001,002,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,006,006,00 0,0%
Nettovelka-1,00-2,00-1,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,04 %0 %2,63 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,0 %0 %16,7 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %0 %66,7 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %0 %50,0 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,00-0,09460,905 1056,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %20,0 %33,3 % 66,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 200 %-50,0 % 75,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,12 %2,70 %7,89 % 192,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,251,501,50 0,0%
Current ratio1,251,501,50 0,0%
Rahat ja rahavarat1,002,001,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)29,819,748,0 143,7%
Nettokäyttöpääoma %2,04 %2,70 %5,26 % 94,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.