Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Dentikni Oy

Y-tunnus 3344030-1 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2023

Dentikni Oy (Y-tunnus: 3344030-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (19,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 17,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,4 % ja ROE 20,3 %. Omavaraisuusaste oli 95,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 21,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
85,0 kEUR
-19,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,6 %
-11,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-53,0 kEUR
-20,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
21,7
-7,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Torpankatu 17 E 9, Oulu 90230
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.2.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Torpankatu 17 E 9, Oulu 90230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Dentikni Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto49,010585,0 19,0%
Bruttokate49,010585,0 19,0%
Liiketulos (EBIT)41,031,015,0 51,6%
Nettotulos33,025,012,0 52,0%
Oma pääoma yhteensä33,055,063,0 14,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,058,065,0 12,1%
Nettovelka-35,0-44,0-53,0 20,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)83,7 %29,5 %17,6 % 40,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)117 %66,7 %24,4 % 63,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %56,8 %20,3 % 64,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %69,7 %25,4 % 63,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)33,021,96,80 68,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,3 %96,5 %95,5 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 106 %-80,0 %-84,1 % 5,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-67,3 %-40,0 %-58,8 % 47,0%
Maksuvalmius
Quick ratio17,529,021,7 25,2%
Current ratio17,529,021,7 25,2%
Rahat ja rahavarat35,044,053,0 20,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)024,330,1 23,9%
Nettokäyttöpääoma %67,3 %53,3 %72,9 % 36,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.