Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

K&K Ympäristökunnostukset Oy

Y-tunnus 3340267-1 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi Perustettu 2023

K&K Ympäristökunnostukset Oy (Y-tunnus: 3340267-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pielavesi. Yritys toimii toimialalla 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (4,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,8 % ja ROE 44,4 %. Omavaraisuusaste oli 70,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
170 kEUR
+4,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,35 %
-3,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-12,0 kEUR
+7,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,71
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kiuruvedentie 279a, Pielavesi 72400
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
24.1.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi
Sijainti
Kiuruvedentie 279a, Pielavesi 72400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

K&K Ympäristökunnostukset Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto80,0163170 4,3%
Bruttokate70,0121151 24,8%
Liiketulos (EBIT)7,0010,04,00 60,0%
Nettotulos5,005,006,00 20,0%
Oma pääoma yhteensä5,0010,017,0 70,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)17,030,024,0 20,0%
Nettovelka-7,00-13,0-12,0 7,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,75 %6,13 %2,35 % 61,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)41,2 %42,6 %14,8 % 65,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %66,7 %44,4 % 33,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)117 %143 %32,0 % 77,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,007,533,05 59,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste31,3 %37,0 %70,8 % 91,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 140 %- 130 %-70,6 % 45,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5,00 %5,52 %-2,94 % 153,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7271,061,71 61,3%
Current ratio0,7270,8181,71 109,0%
Rahat ja rahavarat7,0013,012,0 7,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)011,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %-3,75 %-2,45 %2,94 % 220,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.