Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

M1 Rakennus Oy

Y-tunnus 3337823-7 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 2023

M1 Rakennus Oy (Y-tunnus: 3337823-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sastamala. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (109,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,5 % ja ROE 57,1 %. Omavaraisuusaste oli 13,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
44,0 kEUR
+110 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,55 %
-0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-12,0 kEUR
-300 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,542
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Putintie 13, Sastamala 38300
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
14.1.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Putintie 13, Sastamala 38300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

M1 Rakennus Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto68,021,044,0 109,5%
Bruttokate20,013,014,0 7,7%
Liiketulos (EBIT)2,001,002,00 100,0%
Nettotulos2,001,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,003,004,00 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)16,08,0030,0 275,0%
Nettovelka-10,0-3,00-12,0 300,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,94 %4,76 %4,55 % 4,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,5 %8,33 %10,5 % 26,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %57,1 % 42,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %50,0 %50,0 % 0,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,000,8111,72 112,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste12,5 %33,3 %13,8 % 58,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 500 %- 100 %- 300 % 200,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5,88 %14,3 %27,3 % 90,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7860,6670,542 18,7%
Current ratio0,7860,6670,542 18,7%
Rahat ja rahavarat10,03,0013,0 333,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %-4,41 %-9,52 %-25,0 % 162,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.