Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HO-Urakointi Oy

Y-tunnus 3336498-6 08.92 Turpeenotto Perustettu 2023

HO-Urakointi Oy (Y-tunnus: 3336498-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohikko. Yritys toimii toimialalla 08.92 Turpeenotto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (11,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 21,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,2 % ja ROE 41,0 %. Omavaraisuusaste oli 41,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
57,0 kEUR
+11,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,1 %
-16,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,69
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Oppaantie 133, Lohikko 38770
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
9.1.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
08 Muu kaivostoiminta ja louhinta
Päätoimiala
08.92 Turpeenotto
Sijainti
Oppaantie 133, Lohikko 38770
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HO-Urakointi Oy · 08 Muu kaivostoiminta ja louhinta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto39,051,057,0 11,8%
Bruttokate26,041,042,0 2,4%
Liiketulos (EBIT)8,0019,012,0 36,8%
Nettotulos3,0013,08,00 38,5%
Oma pääoma yhteensä3,0016,023,0 43,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)38,050,058,0 16,0%
Nettovelka13,01,001,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,5 %37,3 %21,1 % 43,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)21,1 %43,2 %22,2 % 48,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %137 %41,0 % 70,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)28,6 %59,4 %32,4 % 45,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)8,0013,06,29 51,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste7,89 %32,7 %41,1 % 25,7%
Nettovelkaantumisaste (%)433 %6,25 %4,35 % 30,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %59,0 %29,4 %36,8 % 25,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8751,601,69 5,6%
Current ratio0,8751,601,69 5,6%
Rahat ja rahavarat12,018,012,0 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,7100186 86,0%
Nettokäyttöpääoma %-5,13 %23,5 %31,6 % 34,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.