Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tuotantoyhtiö Encore Oy

Y-tunnus 3335472-9 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta Perustettu 2023

Tuotantoyhtiö Encore Oy (Y-tunnus: 3335472-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Turku. Yritys toimii toimialalla 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 70,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 42,8 % ja ROE 46,6 %. Omavaraisuusaste oli 83,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
161 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
70,2 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 200 kEUR
+10,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,52
+2,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Betaniankatu 1 C 7, Turku 20810
Verkkosivu
www.lakari.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.1.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta
Sijainti
Betaniankatu 1 C 7, Turku 20810
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tuotantoyhtiö Encore Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00161-
Bruttokate76,9157147 6,4%
Liiketulos (EBIT)63,1127113 11,0%
Nettotulos50,510290,0 11,8%
Oma pääoma yhteensä50,5148238 60,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)77,0244284 16,4%
Nettovelka-65,7- 223- 200 10,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %70,2 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)82,0 %79,3 %42,8 % 46,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %102 %46,6 % 54,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %128 %58,5 % 54,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)50,596,976,0 21,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste65,6 %60,7 %83,8 % 38,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 130 %- 150 %-84,0 % 44,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %-95,7 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,812,474,52 83,0%
Current ratio2,812,474,52 83,0%
Rahat ja rahavarat65,7223200 10,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0015,9-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %97,5 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.