Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jatohuolto Oy

Y-tunnus 3333256-2 33.17 Muiden siviilikulkuneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2022

Jatohuolto Oy (Y-tunnus: 3333256-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Raahe. Yritys toimii toimialalla 33.17 Muiden siviilikulkuneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (25,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,9 % ja ROE 133,3 %. Omavaraisuusaste oli 16,9 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
185 kEUR
+25,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,03 %
+5,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
20,0 kEUR
+5,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,12
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Merikatu 22, Raahe 92100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.17 Muiden siviilikulkuneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Merikatu 22, Raahe 92100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jatohuolto Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto171148185 25,0%
Bruttokate167138148 7,2%
Liiketulos (EBIT)3,003,0013,0 333,3%
Nettotulos1,001,008,00 700,0%
Oma pääoma yhteensä7,002,0010,0 400,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)58,051,058,0 13,7%
Nettovelka29,019,020,0 5,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,75 %2,03 %7,03 % 246,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,17 %7,34 %23,9 % 225,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)14,3 %22,2 %133 % 499,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,89 %11,9 %42,6 % 258,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,00-0,6897,66 1211,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste11,9 %3,92 %16,9 % 331,1%
Nettovelkaantumisaste (%)414 %950 %200 % 78,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %28,7 %27,7 %24,9 % 10,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,251,051,12 6,7%
Current ratio1,251,051,12 6,7%
Rahat ja rahavarat3,008,003,00 62,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %2,92 %0,676 %1,62 % 139,6%