Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Marikan Puutarhapalvelut Perenna & Penkki Oy

Y-tunnus 3332230-5 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2022

Marikan Puutarhapalvelut Perenna & Penkki Oy (Y-tunnus: 3332230-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sipoo. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (0,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 5,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 73,3 % ja ROE 78,8 %. Omavaraisuusaste oli 69,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
232 kEUR
+0,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,17 %
+2,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-17,0 kEUR
-415 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,14
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Martiksentie 69, Sipoo 04130
Verkkosivu
www.perennajapenkki.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
19.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Martiksentie 69, Sipoo 04130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Marikan Puutarhapalvelut Perenna & Penkki Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto182231232 0,4%
Bruttokate54,388,1118 33,9%
Liiketulos (EBIT)3,265,7712,0 108,0%
Nettotulos2,434,439,00 103,2%
Oma pääoma yhteensä2,436,8516,0 133,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,969,7423,0 136,1%
Nettovelka-1,34-3,30-17,0 415,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,79 %2,50 %5,17 % 106,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)46,8 %69,3 %73,3 % 5,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %95,5 %78,8 % 17,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)134 %125 %105 % 16,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,264,399,35 113,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste34,9 %70,4 %69,6 % 1,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-55,4 %-48,2 %- 106 % 119,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,75 %-0,180 %-4,31 % 2294,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,122,883,14 9,0%
Current ratio1,122,883,14 9,0%
Rahat ja rahavarat1,343,3017,0 415,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %0,288 %2,35 %6,47 % 175,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.