Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Meski Investment Oy

Y-tunnus 3330370-2 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta Perustettu 2022

Meski Investment Oy (Y-tunnus: 3330370-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (87,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 50,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,5 % ja ROE 9,8 %. Omavaraisuusaste oli 96,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 28,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-87,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,0 %
-43,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
+15,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
28,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Petsamonkatu 1 A 5, Tampere 33500
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.30 Omaisuudenhoitotoiminta
Sijainti
Petsamonkatu 1 A 5, Tampere 33500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Meski Investment Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto15,016,02,00 87,5%
Bruttokate15,016,02,00 87,5%
Liiketulos (EBIT)14,015,01,00 93,3%
Nettotulos11,022,03,00 86,4%
Oma pääoma yhteensä11,033,028,0 15,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,033,028,0 15,2%
Nettovelka-14,0-33,0-28,0 15,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)93,3 %93,8 %50,0 % 46,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)107 %93,6 %29,5 % 68,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %100 %9,84 % 90,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)136 %100 %30,0 % 70,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)10,814,0-2,12 115,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,6 %100 %96,6 % 3,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 127 %- 100 %- 100 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-73,3 %- 206 %-1 350 % 555,3%
Maksuvalmius
Quick ratio4,67028,0-
Current ratio4,67028,0-
Rahat ja rahavarat14,033,028,0 15,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %6,67 %0 %-50,0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.