Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kiinteistöhoitopalvelu VP Oy

Y-tunnus 3330356-9 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta Perustettu 2022

Kiinteistöhoitopalvelu VP Oy (Y-tunnus: 3330356-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Puumala. Yritys toimii toimialalla 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 30,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 58,0 % ja ROE 69,6 %. Omavaraisuusaste oli 73,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
66,0 kEUR
-4,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
30,3 %
+10,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,64
+1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kultarannantie 35, Puumala 52200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
8.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
55 Majoitustoiminta
Päätoimiala
55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta
Sijainti
Kultarannantie 35, Puumala 52200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kiinteistöhoitopalvelu VP Oy · 55 Majoitustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto72,069,066,0 4,3%
Bruttokate59,057,054,0 5,3%
Liiketulos (EBIT)5,0014,020,0 42,9%
Nettotulos4,0011,016,0 45,5%
Oma pääoma yhteensä4,0015,031,0 106,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)24,027,042,0 55,6%
Nettovelka-9,00-10,0-8,00 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,94 %20,3 %30,3 % 49,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)20,8 %54,9 %58,0 % 5,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %116 %69,6 % 40,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)35,7 %93,3 %85,1 % 8,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,009,7714,6 49,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste17,4 %57,7 %73,8 % 27,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 225 %-66,7 %-25,8 % 61,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,39 %1,45 %4,55 % 213,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,002,003,64 82,0%
Current ratio2,002,003,64 82,0%
Rahat ja rahavarat18,010,08,00 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %13,9 %15,9 %43,9 % 176,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.