Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VR-Allfix Oy Ab

Y-tunnus 3329502-8 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi Perustettu 2022

VR-Allfix Oy Ab (Y-tunnus: 3329502-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Voolahti. Yritys toimii toimialalla 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (42,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 46,0 % ja ROE 57,5 %. Omavaraisuusaste oli 64,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
189 kEUR
+42,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,5 %
+24,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-17,0 kEUR
-2,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,676
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Grännäsvägen 76-8, Voolahti 07450
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi
Sijainti
Grännäsvägen 76-8, Voolahti 07450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VR-Allfix Oy Ab · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto126133189 42,1%
Bruttokate95,291,8140 52,5%
Liiketulos (EBIT)12,4-7,7835,0 549,9%
Nettotulos4,580,55528,0 4945,0%
Oma pääoma yhteensä38,736,361,0 68,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)43,657,095,0 66,7%
Nettovelka-2,86-16,6-17,0 2,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,84 %-5,86 %18,5 % 415,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)28,4 %-15,3 %46,0 % 400,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,8 %1,48 %57,5 % 3785,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,1 %-20,5 %71,9 % 450,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,92-9,8824,6 349,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste88,7 %63,7 %64,2 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-7,38 %-45,6 %-27,9 % 38,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,65 %3,08 %8,99 % 191,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,660,9700,676 30,3%
Current ratio3,660,9700,676 30,3%
Rahat ja rahavarat2,8616,617,0 2,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)44,01,3111,6 785,5%
Nettokäyttöpääoma %10,4 %-0,469 %-5,82 % 1140,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.