Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

RL-Hallit Oy

Y-tunnus 3329134-2 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2022

RL-Hallit Oy (Y-tunnus: 3329134-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyrynsalmi. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 67,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 34,2 % ja ROE 44,0 %. Omavaraisuusaste oli 67,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
40,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
67,5 %
+15,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-65,0 kEUR
-32,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,36
+0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hakolantie 6, Hyrynsalmi 89400
Perustettu
2.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Hakolantie 6, Hyrynsalmi 89400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

RL-Hallit Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto36,040,040,0 0,0%
Bruttokate36,040,039,0 2,5%
Liiketulos (EBIT)30,021,027,0 28,6%
Nettotulos24,017,022,0 29,4%
Oma pääoma yhteensä24,041,059,0 43,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)64,071,087,0 22,5%
Nettovelka-39,0-49,0-65,0 32,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)83,3 %52,5 %67,5 % 28,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)46,9 %31,1 %34,2 % 10,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %52,3 %44,0 % 15,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)130 %67,7 %55,1 % 18,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)24,014,718,1 23,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste36,9 %56,2 %67,8 % 20,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 163 %- 120 %- 110 % 8,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5,56 %-42,5 %-92,5 % 117,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9761,532,36 54,2%
Current ratio0,9761,532,36 54,2%
Rahat ja rahavarat39,049,065,0 32,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)10,109,13-
Nettokäyttöpääoma %-2,78 %42,5 %95,0 % 123,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.