Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Esan Ikkunakauppa Oy

Y-tunnus 3328016-8 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta Perustettu 2022

Esan Ikkunakauppa Oy (Y-tunnus: 3328016-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kisko. Yritys toimii toimialalla 43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (8,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 57,7 % ja ROE 96,6 %. Omavaraisuusaste oli 57,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
365 kEUR
-8,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,30 %
+5,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-48,0 kEUR
-114 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,40
+0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kurkelantie 904-2, Kisko 25460
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.11.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.99 Muualla luokittelematon muu erikoistunut rakennustoiminta
Sijainti
Kurkelantie 904-2, Kisko 25460
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Esan Ikkunakauppa Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto384397365 8,1%
Bruttokate11012597,0 22,4%
Liiketulos (EBIT)8,005,3423,0 330,7%
Nettotulos7,004,2718,0 321,5%
Oma pääoma yhteensä7,0010,327,0 162,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)42,030,749,0 59,6%
Nettovelka-30,0-22,4-48,0 114,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,08 %1,35 %6,30 % 366,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,0 %14,7 %57,7 % 292,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %49,4 %96,6 % 95,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)160 %70,0 %117 % 67,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,003,5117,0 384,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste15,6 %33,5 %57,4 % 71,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 429 %- 218 %- 178 % 18,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,82 %-0,517 %-7,67 % 1383,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,081,452,40 65,5%
Current ratio1,081,452,40 65,5%
Rahat ja rahavarat31,022,448,0 114,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,752,390 100,0%
Nettokäyttöpääoma %0,781 %2,32 %7,67 % 230,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.