Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JS Nice Suutari Oy

Y-tunnus 3327458-5 95.23 Jalkineiden ja nahkatavaroiden korjaus ja huolto Perustettu 2022

JS Nice Suutari Oy (Y-tunnus: 3327458-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Klaukkala. Yritys toimii toimialalla 95.23 Jalkineiden ja nahkatavaroiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,0 % ja ROE 13,3 %. Omavaraisuusaste oli 40,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
80,0 kEUR
-4,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,00 %
-1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,67
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Klaukkalantie 55, Klaukkala 01800
Perustettu
24.11.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.23 Jalkineiden ja nahkatavaroiden korjaus ja huolto
Sijainti
Klaukkalantie 55, Klaukkala 01800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JS Nice Suutari Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto89,084,080,0 4,8%
Bruttokate74,073,071,0 2,7%
Liiketulos (EBIT)16,05,004,00 20,0%
Nettotulos11,03,002,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä11,014,016,0 14,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)48,041,039,0 4,9%
Nettovelka5,003,003,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,0 %5,95 %5,00 % 16,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %11,2 %10,0 % 10,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %24,0 %13,3 % 44,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)41,0 %13,0 %10,8 % 16,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,41,310,405 69,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste22,9 %34,1 %40,0 % 17,3%
Nettovelkaantumisaste (%)45,5 %21,4 %18,8 % 12,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %15,7 %7,14 %7,50 % 5,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,008,007,67 4,1%
Current ratio3,7810,310,0 2,9%
Rahat ja rahavarat23,021,018,0 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,204,3518,3 320,7%
Nettokäyttöpääoma %28,1 %33,3 %33,8 % 1,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.