Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lauri Ahonen Holding Oy

Y-tunnus 3326624-3 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus Perustettu 2022

Lauri Ahonen Holding Oy (Y-tunnus: 3326624-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (20,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 50,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,5 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,1 % ja ROE 24,2 %. Omavaraisuusaste oli 99,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 203,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4,00 kEUR
-20,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,0 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 536 kEUR
-79,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
203
+189,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Helmikinkatu 2, Lahti 15230
Perustettu
21.11.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus
Sijainti
Helmikinkatu 2, Lahti 15230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lauri Ahonen Holding Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1003965,004,00 20,0%
Bruttokate1003965,005,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)10039302,00-
Nettotulos80,03140454-
Oma pääoma yhteensä80,03571 7242 023 17,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1245331 7482 026 15,9%
Nettovelka0- 237- 298- 536 79,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %99,2 %0 %50,0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)80,6 %120 %0 %24,1 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %144 %0 %24,2 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %180 %0 %24,3 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)80,0306-33,8- 161 376,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste64,5 %67,0 %98,6 %99,9 % 1,3%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %-66,4 %-17,3 %-26,5 % 53,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %44,0 %-15,4 %-5 480 %-13 325 % 143,2%
Maksuvalmius
Quick ratio2,823,0313,8203 1371,0%
Current ratio2,823,0313,8203 1371,0%
Rahat ja rahavarat0237298536 79,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)45304380 100,0%
Nettokäyttöpääoma %80,0 %90,2 %6 160 %15 175 % 146,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.