Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Juninet Oy

Y-tunnus 3317072-7 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2022

Juninet Oy (Y-tunnus: 3317072-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kouvola. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (175,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 27,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,3 % ja ROE 40,0 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11,0 kEUR
+175 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
27,3 %
+2,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,67
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Nuolitie 10, Kouvola 45150
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.10.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Nuolitie 10, Kouvola 45150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Juninet Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,004,0011,0 175,0%
Bruttokate6,007,0016,0 128,6%
Liiketulos (EBIT)4,001,003,00 200,0%
Nettotulos3,001,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä3,004,006,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,007,0010,0 42,9%
Nettovelka-5,00-6,00-5,00 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)80,0 %25,0 %27,3 % 9,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)66,7 %15,4 %35,3 % 129,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %28,6 %40,0 % 39,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)133 %28,6 %54,5 % 90,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,000,7162,62 265,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %57,1 %66,7 % 16,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 167 %- 150 %-83,3 % 44,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-40,0 %-75,0 %-18,2 % 75,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,002,331,67 28,3%
Current ratio2,002,332,00 14,2%
Rahat ja rahavarat5,006,005,00 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %60,0 %0 %27,3 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.