Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Capkan Oy

Y-tunnus 3311935-8 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2022

Capkan Oy (Y-tunnus: 3311935-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sipoo. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (3,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 11,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,1 % ja ROE 27,8 %. Omavaraisuusaste oli 72,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
452 kEUR
+3,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,3 %
+2,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 191 kEUR
-13,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,49
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Metsätie 20 C 11, Sipoo 04130
Henkilöstö
7 (2025)
Perustettu
14.9.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Metsätie 20 C 11, Sipoo 04130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Capkan Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto573436452 3,7%
Bruttokate557423435 2,8%
Liiketulos (EBIT)12138,051,0 34,2%
Nettotulos97,030,041,0 36,7%
Oma pääoma yhteensä97,0127168 32,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)165192232 20,8%
Nettovelka-33,0- 168- 191 13,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,1 %8,72 %11,3 % 29,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)73,3 %21,3 %24,1 % 13,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %26,8 %27,8 % 3,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %34,2 %34,9 % 2,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)97,020,829,0 39,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste58,8 %65,5 %72,1 % 10,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-34,0 %- 132 %- 114 % 13,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,11 %-23,2 %-27,9 % 20,3%
Maksuvalmius
Quick ratio2,342,813,49 24,2%
Current ratio2,372,823,51 24,5%
Rahat ja rahavarat33,0168191 13,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,820,8373,23 285,9%
Nettokäyttöpääoma %16,2 %12,4 %23,9 % 92,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.