Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jarastus Oy

Y-tunnus 3306193-4 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta Perustettu 2022

Jarastus Oy (Y-tunnus: 3306193-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kemi. Yritys toimii toimialalla 66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (24,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 23,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 58,6 % ja ROE 46,4 %. Omavaraisuusaste oli 97,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 35,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
71,0 kEUR
+24,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
23,9 %
+6,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-29,0 kEUR
-81,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
35,0
+12,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keskuspuistokatu 25 A 2, Kemi 94100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.8.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.22 Vakuutusasiamiesten ja -välittäjien toiminta
Sijainti
Keskuspuistokatu 25 A 2, Kemi 94100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jarastus Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto58,057,071,0 24,6%
Bruttokate58,057,071,0 24,6%
Liiketulos (EBIT)17,010,017,0 70,0%
Nettotulos14,08,0013,0 62,5%
Oma pääoma yhteensä14,022,034,0 54,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,023,035,0 52,2%
Nettovelka-11,0-16,0-29,0 81,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)29,3 %17,5 %23,9 % 36,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)113 %52,6 %58,6 % 11,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %44,4 %46,4 % 4,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)121 %55,6 %60,7 % 9,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,06,6811,9 78,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,3 %95,7 %97,1 % 1,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-78,6 %-72,7 %-85,3 % 17,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-17,2 %-26,3 %-39,4 % 49,8%
Maksuvalmius
Quick ratio15,023,035,0 52,2%
Current ratio15,023,035,0 52,2%
Rahat ja rahavarat11,016,029,0 81,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,244,830,8 31,2%
Nettokäyttöpääoma %24,1 %38,6 %47,9 % 24,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.