Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Film Action Crew Finland Oy

Y-tunnus 3305373-1 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta Perustettu 2022

Film Action Crew Finland Oy (Y-tunnus: 3305373-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuusula. Yritys toimii toimialalla 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (42,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 42,3 % ja ROE 51,4 %. Omavaraisuusaste oli 73,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
79,0 kEUR
-42,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,9 %
+3,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,63
+1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hevoshaantie 6, Tuusula 04300
Verkkosivu
karhunpojat.info
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
15.8.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta
Sijainti
Hevoshaantie 6, Tuusula 04300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Film Action Crew Finland Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,083,013779,0 42,3%
Bruttokate16,055,075,040,0 46,7%
Liiketulos (EBIT)1,001,0015,011,0 26,7%
Nettotulos1,001,0012,09,00 25,0%
Oma pääoma yhteensä1,002,0013,022,0 69,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9,0018,022,030,0 36,4%
Nettovelka-8,00-12,0-20,0-28,0 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,13 %1,20 %10,9 %13,9 % 27,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,1 %7,41 %75,0 %42,3 % 43,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %66,7 %160 %51,4 % 67,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %100 %214 %62,9 % 70,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,000,90511,87,77 34,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste11,1 %10,5 %59,1 %73,3 % 24,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 800 %- 600 %- 154 %- 127 % 17,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %6,02 %-8,03 %-25,3 % 215,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,002,333,63 55,8%
Current ratio1,001,002,333,63 55,8%
Rahat ja rahavarat8,0012,020,028,0 40,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)017,600-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %8,76 %26,6 % 203,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.