Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

K Tallgren Ab Oy

Y-tunnus 3304395-5 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto Perustettu 2022

K Tallgren Ab Oy (Y-tunnus: 3304395-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Övermalax. Yritys toimii toimialalla 95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (5,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 30,0 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
21,0 kEUR
+5,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
5,00 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,14
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Langerskogsvägen 78, Övermalax 66140
Perustettu
10.8.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Päätoimiala
95.31 Moottoriajoneuvojen korjaus ja huolto
Sijainti
Langerskogsvägen 78, Övermalax 66140
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

K Tallgren Ab Oy · 95 Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto22,020,021,0 5,0%
Bruttokate7,006,004,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)2,001,000 100,0%
Nettotulos2,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,003,003,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8,008,0011,0 37,5%
Nettovelka-5,00-7,00-7,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,09 %5,00 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,0 %12,5 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %50,0 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,000,811-0,284 135,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste25,0 %33,3 %30,0 % 9,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 250 %- 233 %- 233 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4,55 %-5,00 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,171,14 2,6%
Current ratio1,001,171,14 2,6%
Rahat ja rahavarat5,007,007,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0017,4-
Nettokäyttöpääoma %0 %5,00 %4,76 % 4,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.