Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ylä-Saarikon lomamökit Oy

Y-tunnus 3296921-1 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta Perustettu 2022

Ylä-Saarikon lomamökit Oy (Y-tunnus: 3296921-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kuusa. Yritys toimii toimialalla 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 66,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,4 % ja ROE 18,0 %. Omavaraisuusaste oli 95,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
95,0 kEUR
-3,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
66,3 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 174 kEUR
-20,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,9
+3,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ylä-Saarikon ranta 35-61, Kuusa 41370
Verkkosivu
www.ylasaarikko.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.6.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
55 Majoitustoiminta
Päätoimiala
55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta
Sijainti
Ylä-Saarikon ranta 35-61, Kuusa 41370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ylä-Saarikon lomamökit Oy · 55 Majoitustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11598,095,0 3,1%
Bruttokate91,085,083,0 2,4%
Liiketulos (EBIT)62,065,063,0 3,1%
Nettotulos50,052,050,0 3,8%
Oma pääoma yhteensä230263292 11,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)250281307 9,3%
Nettovelka- 107- 144- 174 20,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)53,9 %66,3 %66,3 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,8 %24,5 %21,4 % 12,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)21,7 %21,1 %18,0 % 14,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)27,1 %26,4 %22,7 % 14,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)49,030,224,9 17,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,6 %93,6 %95,1 % 1,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-46,5 %-54,8 %-59,6 % 8,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-74,8 %- 129 %- 167 % 29,5%
Maksuvalmius
Quick ratio5,148,1111,9 46,7%
Current ratio5,148,1111,9 46,7%
Rahat ja rahavarat107144174 20,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,177,4511,5 54,4%
Nettokäyttöpääoma %75,7 %110 %108 % 1,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.