Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Metallinkierrätys H.Lampimäki Oy

Y-tunnus 3296702-1 25.99 Muualla luokittelematon muiden metallituotteiden valmistus Perustettu 2022

Metallinkierrätys H.Lampimäki Oy (Y-tunnus: 3296702-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sissala. Yritys toimii toimialalla 25.99 Muualla luokittelematon muiden metallituotteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (48,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,9 % ja ROE 8,7 %. Omavaraisuusaste oli 68,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
59,0 kEUR
-48,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,39 %
-9,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,364
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pihlajatie 23, Sissala 62720
Perustettu
28.6.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.99 Muualla luokittelematon muiden metallituotteiden valmistus
Sijainti
Pihlajatie 23, Sissala 62720
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Metallinkierrätys H.Lampimäki Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto24,072,011559,0 48,7%
Bruttokate10,034,053,028,0 47,2%
Liiketulos (EBIT)4,008,0015,02,00 86,7%
Nettotulos3,006,0012,02,00 83,3%
Oma pääoma yhteensä3,009,0022,024,0 9,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)15,031,046,036,0 21,7%
Nettovelka0-9,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %11,1 %13,0 %3,39 % 73,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)26,7 %34,8 %39,0 %4,88 % 87,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %100 %77,4 %8,70 % 88,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)133 %133 %100 %8,70 % 91,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,005,7211,1-0,0812 100,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste20,0 %29,0 %46,8 %68,6 % 46,6%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 100 %-4,55 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %50,0 %18,1 %20,9 %18,6 % 11,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5000,5910,3200,364 13,7%
Current ratio0,5000,5910,3200,364 13,7%
Rahat ja rahavarat09,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %-25,0 %-12,5 %-14,8 %-11,9 % 19,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.