Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ekokampaamo Verso OY

Y-tunnus 3296393-6 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2022

Ekokampaamo Verso OY (Y-tunnus: 3296393-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Rovaniemi. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 16,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 44,2 % ja ROE 41,1 %. Omavaraisuusaste oli 84,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
108 kEUR
+4,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,7 %
-1,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-42,0 kEUR
-68,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,63
+0,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rovakatu 10, Rovaniemi 96200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.6.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Rovakatu 10, Rovaniemi 96200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ekokampaamo Verso OY · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,090,0103108 4,9%
Bruttokate27,073,081,084,0 3,7%
Liiketulos (EBIT)13,06,0019,018,0 5,3%
Nettotulos11,04,0015,015,0 0,0%
Oma pääoma yhteensä13,016,030,043,0 43,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,023,036,050,0 38,9%
Nettovelka-17,0-14,0-25,0-42,0 68,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,6 %6,67 %18,4 %16,7 % 9,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)56,5 %30,4 %64,4 %44,2 % 31,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)84,6 %27,6 %65,2 %41,1 % 37,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %50,0 %86,4 %53,5 % 38,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)10,03,7714,311,4 20,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste56,5 %66,7 %81,1 %84,3 % 3,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 131 %-87,5 %-83,3 %-97,7 % 17,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-21,9 %-6,67 %-17,5 %-31,5 % 80,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,902,634,715,63 19,5%
Current ratio2,202,885,146,13 19,3%
Rahat ja rahavarat17,014,025,042,0 68,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11,412,210,66,76 36,2%
Nettokäyttöpääoma %37,5 %16,7 %28,2 %38,0 % 34,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.