Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Härmän Maalaus ja Restaurointi Oy

Y-tunnus 3296056-7 43.34 Maalaus ja lasitus Perustettu 2022

Härmän Maalaus ja Restaurointi Oy (Y-tunnus: 3296056-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylihärmä. Yritys toimii toimialalla 43.34 Maalaus ja lasitus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (75,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 38,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,1 % ja ROE 5,9 %. Omavaraisuusaste oli 91,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
60,0 kEUR
-75,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
38,3 %
-41,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 189 kEUR
+38,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,5
+4,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Järventie 20, Ylihärmä 62375
Perustettu
22.6.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.34 Maalaus ja lasitus
Sijainti
Järventie 20, Ylihärmä 62375
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Härmän Maalaus ja Restaurointi Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto23728,024260,0 75,2%
Bruttokate20628,021943,0 80,4%
Liiketulos (EBIT)1929,0019323,0 88,1%
Nettotulos1537,0015517,0 89,0%
Oma pääoma yhteensä153147290284 2,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)158159340311 8,5%
Nettovelka- 158-65,0- 308- 189 38,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)81,0 %32,1 %79,8 %38,3 % 52,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)122 %5,68 %77,4 %7,07 % 90,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %4,67 %70,9 %5,92 % 91,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %6,00 %88,3 %8,01 % 90,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)153-7,72141-9,43 106,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,8 %92,5 %85,3 %91,3 % 7,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 103 %-44,2 %- 106 %-66,5 % 37,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-64,6 %- 189 %- 107 %- 270 % 152,3%
Maksuvalmius
Quick ratio31,613,36,8011,5 69,1%
Current ratio31,613,36,8011,5 69,1%
Rahat ja rahavarat15865,0308189 38,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %64,6 %525 %120 %473 % 294,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.