Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Winclean Oy

Y-tunnus 3291280-5 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2022

Winclean Oy (Y-tunnus: 3291280-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 7,7 mEUR (13,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,6 % ja ROE 12,9 %. Omavaraisuusaste oli 13,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7 748 kEUR
+13,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,465 %
-1,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 738 kEUR
-4,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,853
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lentokentänkatu 9 C, Tampere 33900
Verkkosivu
www.winclean.fi
Henkilöstö
155 (2025)
Perustettu
31.5.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Lentokentänkatu 9 C, Tampere 33900
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Winclean Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7 0976 8017 748 13,9%
Bruttokate6 8546 5567 184 9,6%
Liiketulos (EBIT)16212936,0 72,1%
Nettotulos13510535,0 66,7%
Oma pääoma yhteensä235290253 12,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 7661 7241 914 11,0%
Nettovelka- 630- 704- 738 4,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,28 %1,90 %0,465 % 75,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,34 %7,74 %2,58 % 66,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)57,4 %40,0 %12,9 % 67,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)62,0 %47,4 %14,9 % 68,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)15078,30,791 99,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste13,3 %16,9 %13,2 % 21,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 268 %- 243 %- 292 % 20,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %12,3 %10,5 %11,0 % 4,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7910,8690,853 1,8%
Current ratio0,7900,8680,852 1,8%
Rahat ja rahavarat660717809 12,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,018,418,3 0,5%
Nettokäyttöpääoma %-4,48 %-7,19 %-7,67 % 6,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.