Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MF Dental Oy

Y-tunnus 3288618-4 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2022

MF Dental Oy (Y-tunnus: 3288618-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (33,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 27,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 68,5 % ja ROE 58,3 %. Omavaraisuusaste oli 92,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 14,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
140 kEUR
+33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
27,1 %
+7,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-58,0 kEUR
-81,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
14,2
-5,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koivuviita 14 D 15, Espoo 02130
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.5.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Koivuviita 14 D 15, Espoo 02130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MF Dental Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto89,0105140 33,3%
Bruttokate89,0105140 33,3%
Liiketulos (EBIT)27,021,038,0 81,0%
Nettotulos22,016,030,0 87,5%
Oma pääoma yhteensä22,038,065,0 71,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)37,040,071,0 77,5%
Nettovelka-30,0-32,0-58,0 81,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)30,3 %20,0 %27,1 % 35,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)73,0 %54,5 %68,5 % 25,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %53,3 %58,3 % 9,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)123 %70,0 %73,1 % 4,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)22,014,926,4 77,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste59,5 %95,0 %92,9 % 2,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 136 %-84,2 %-89,2 % 5,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-16,9 %-28,6 %-37,9 % 32,5%
Maksuvalmius
Quick ratio2,4720,014,2 29,0%
Current ratio2,4720,014,2 29,0%
Rahat ja rahavarat30,032,058,0 81,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)024,333,9 39,5%
Nettokäyttöpääoma %24,7 %17,1 %15,0 % 12,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.