Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

I.Ovaska Oy

Y-tunnus 3283086-9 02.20 Puunkorjuu Perustettu 2022

I.Ovaska Oy (Y-tunnus: 3283086-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koskenkylän Saha. Yritys toimii toimialalla 02.20 Puunkorjuu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 33,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,7 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3,00 kEUR
-50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
33,3 %
+16,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kuninkaanmäki 7a, Koskenkylän Saha 07700
Perustettu
25.4.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.20 Puunkorjuu
Sijainti
Kuninkaanmäki 7a, Koskenkylän Saha 07700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

I.Ovaska Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6,005,006,003,00 50,0%
Bruttokate6,006,006,003,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)3,003,001,001,00 0,0%
Nettotulos3,002,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä3,005,006,007,00 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,006,006,006,00 0,0%
Nettovelka-1,00-3,00-2,00-2,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)50,0 %60,0 %16,7 %33,3 % 99,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %66,7 %16,7 %16,7 % 0,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %50,0 %18,2 %15,4 % 15,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)150 %85,7 %18,2 %16,7 % 8,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,002,720,5270,432 18,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,0 %83,3 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-33,3 %-60,0 %-33,3 %-28,6 % 14,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %-40,0 %-33,3 %-66,7 % 100,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,004,0000-
Current ratio1,004,0000-
Rahat ja rahavarat1,003,002,002,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %0 %60,0 %50,0 %100 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.