Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Siennabel Media Oy

Y-tunnus 3279228-4 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2022

Siennabel Media Oy (Y-tunnus: 3279228-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kauniainen. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (66,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 100,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 133,3 % ja ROE 66,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
100 %
+83,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Palokunnankuja 4 B 7, Kauniainen 02700
Perustettu
5.4.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Palokunnankuja 4 B 7, Kauniainen 02700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Siennabel Media Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2,0006,002,00 66,7%
Bruttokate1,0004,002,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)1,0001,002,00 100,0%
Nettotulos1,0001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä1,001,001,002,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2,0001,002,00 100,0%
Nettovelka-1,00000-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)50,0 %0 %16,7 %100 % 498,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)50,0 %0 %100 %133 % 33,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %0 %50,0 %66,7 % 33,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %0 %100 %133 % 33,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,00-0,09460,9051,91 111,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %0 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,00000-
Current ratio2,00000-
Rahat ja rahavarat1,00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)183000-
Nettokäyttöpääoma %50,0 %0 %16,7 %100 % 498,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.