Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Samu Airasvaara Oy

Y-tunnus 3277613-7 81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous Perustettu 2022

Samu Airasvaara Oy (Y-tunnus: 3277613-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vuorela. Yritys toimii toimialalla 81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (9,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,3 % ja ROE 7,3 %. Omavaraisuusaste oli -20,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
83,0 kEUR
+9,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,82 %
+7,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0857
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Katekuja 2, Vuorela 70910
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
29.3.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.22 Muu rakennus- ja teollisuussiivous
Sijainti
Katekuja 2, Vuorela 70910
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Samu Airasvaara Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto40,061,076,083,0 9,2%
Bruttokate38,061,076,083,0 9,2%
Liiketulos (EBIT)-2,00-1,00-2,004,00 300,0%
Nettotulos-3,00-2,00-4,002,00 150,0%
Oma pääoma yhteensä-3,00-5,00-9,00-7,00 22,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,015,027,028,0 3,7%
Nettovelka00-2,00-2,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-5,00 %-1,64 %-2,63 %4,82 % 283,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,69 %-4,35 %-7,14 %11,3 % 258,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-13,0 %-10,5 %-19,0 %7,27 % 138,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 200 %- 200 %400 %- 800 % 300,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,00-0,716-1,534,85 417,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-12,0 %-25,0 %-24,3 %-20,0 % 17,7%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %0 %- 200 %- 200 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %62,5 %32,8 %46,1 %39,8 % 13,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,24000,05410,0857 58,4%
Current ratio0,24000,05410,0857 58,4%
Rahat ja rahavarat002,002,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000-
Nettokäyttöpääoma %-47,5 %-32,8 %-46,1 %-38,6 % 16,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.